
Kolekcja
Rodzaj
Materiał
Kolor
Barwa światła
Temperatura barwowa
Gwint
Czas działania
Liczba cykli ON/OFF
Krztałt
Możliwość ściemniania
Zastosowanie
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja






Zastanawiasz się jak dobrać odpowiednie żarówki?
Pomożemy dobrać Ci odpowiednią barwę światła
Na co zwrócić uwagę, wybierając żarówki LED?
- jasność żarówki - ilość lumenów - im wyższa tym żarówka jaśniej świeci [lm]
- barwa światła - im wyższa wartość tym światło jest chłodniejsze [K]
Jak rozróżnić barwy światła?
- Światło zimne (CW) - To najchłodniejsze z dostępnych barw światła ledowego, idealne do piwnic, hal magazynowych, galerii - CW
- Światło białe (neutralne) (DW) - Najbardziej zbliżony rodzaj barwy do światła słonecznego. Sprawdzi się w łazience, jak i kuchni, ale najlepiej sprawdza się do pracy lub nauki przy biurku, stole - DW
- Światło ciepłe (WW) - Najbardziej zbliżone do tradycyjnego oświetlenia. Idealny wybór do miejsc o charakterze wypoczynkowym i relaksacyjnym. Bardzo ciepłe barwy nadają też niesamowitego klimatu pomieszczeniom, sprawiając, że stają się one znacznie bardziej przytulne i wyjątkowe w swoim wyglądzie.

Jak obecnie poznać jasność żarówki?
By dowiedzieć się, ile żarówka wytwarza światła, należy sprawdzić ilość lumenów (lm) – w żarówkach LED nie patrzymy na moc wyrażoną w watach.
Pomiar w lumenach strumienia świetlnego emitowanego przez żarówkę pozwala na bezpośrednie porównanie ilości światła. Dla ułatwienia i w dużym uproszczeniu, możemy przeliczać waty na lumeny, mnożąc liczbę watów przez 10.
Podsumowując:
- Można założyć, że w sypialniach i innych pomieszczeniach, w których zamierzamy wypoczywać, powinniśmy postawić na ciepłą barwę światła.
- Im więcej aktywności podejmujemy w danej przestrzeni, tym wyższa powinna stawać się temperatura barwowa źródła. Z tego też powodu do kuchni, gabinetu czy na biurko dla dziecka wybierzmy oświetlenie o neutralnej barwie, np. z przedziału 3300–4000 K.
FIRMA SKYLIGHTING TO OFICJALNY PARTNER I DYSTRYBUTOR MARKI